Principal

Dr. Mr. Sunny Mathew


Coordinators

 Ms. Maya John  / Ms. Savita Aggarwal  / Ms. Ramadevi

 

PRIMARY SECTION TEACHERS 2022 - 2023

SR.NO TEACHER'S NAME STD
1 MS. SEEMA DEVMANE           (I - A)
2 MS. KANWALJEET VIRDI  (I - B)
3 MS. DOLLY THAKUR                 (I - C)
4 MS. MEERA RAM               (I - D)
5 MS. SANJIT KAUR            (I - E)
6 MS. FATEMA BADWAHWALA           (II - A)
7 MS. VANITA RACHARLA (II - B)
8 MS. SHERON ACHARYA (II - C)
9 MS. SHINY JIMMY              (II - D)
10 MS. ANJANA BHATTACHARJEE       (II - E)
11 MS. JANHAVI CHAUHAN (III - A)
12 MS. PUSHPA CHAMOLI (III - B)
13 MS. BINDU AJI  (III - C)
14 MS. RAJDEEPA BAINS (III - D)
15 MS. NANDITA NADGOUDA (IV - A)
16 MS. SANGITA VISHWASRAO (IV - B)
17 MS. POONAM PANDEY (IV - C)
18 MS. BARKHA SHAH  (IV - D)
19 MS. PRIYANKA SHARMA (V - A)
20 MS. JOYNA SOANS (V - B)
21 MS. SANDEEP MANKODI (V - C)
22 MS. PIEDADE FERNANDES (V - D)
23 MS. TANUJA CHUDJI MARATHI
24 MS. MEERA SINGH  HINDI
25 MS. HAJRUNNISSA SAYYED COMPUTER
26 MS. KOMAL GAVHANE COMPUTER
27 MS. POOJA GOPALE ART/CRAFT
28 MS. SHUBRA TALEKAR ART/CRAFT
29 MR. AJAY BHOSLE ART/CRAFT
30 MS. MADHURI PATIL P.T
31 MR. LAJITH PANICKAR DANCE
32 MS. PREETI VAIDYA DANCE
33 MS. RANJANI POOJARY YOGA
34 MS. RAGINI MISHRA LIBRARY
35 MS. SANGEETA SHARMA MUSIC
36 MS. RAMADEVI MATHS
37 MS. CHRISTINA DIAS ENGLISH/SST

 

SECONDARY SECTION TEACHERS  2022 - 2023

SR.NO TEACHER'S NAME STD
1 MS. YOJANA JETHE (VI - A)
2 MS. PURVA PRABHAKAR (VI - B)
3 MS. HASTI PASAD (VI - C)
4 MS. REENA NAUTIYAL (VI - D)
5 MS. ELIZABETH KAMBLE (VI - E)
6 MS. VAISHALI DEORE (VII - A)
7 MS. NIRMALA KALGE (VII - B)
8 MS. REENA RAI (VII - C)
9 MS. SONAL SHETYE (VII - D)
10 MS. RASHMI DABOLKAR (VIII - A)
11 MS. SHARMISHTHA (VIII - B)
12 MS. KULJIT KAUR SAINI (VIII - C)
13 MR. DANIEL KHATIWADA (VIII - D)
14 MS. MADHAVI RAWAT (IX - A)
15 MS. REKHA PALNITKAR (IX - B)
16 MS. SANGEETHA C (IX - C)
17 MS. PRERNA THAKUR (IX - D)
18 MS. ELAINE FERNANDES (X - A)
19 MS. MARY GEORGE (X - B)
20 MS. ASHMA SHAIKH (X - C)
21 MS. CHHAYA SINGH HINDI
22 MR. RAKESH DUBEY HINDI
23 MS. PREETI PANDEY HINDI
24 MS. KOMAL SHAH COMPUTER
25 MR. GIRISH TIWARI COMPUTER
26 MR. RUCHIT SHROFF PHYSICS
27 MR. RITESH CHOPRA ART
28 MR. MANGESH TAMBE ART/CRAFT
29 MR, S. S. YADAV P.T
30 MR. SANTOSH ARONDEKAR P.T
31 MS. SAZIYA SAYED MATHS, PHYSICS
32 MS. ARCHANA SINGH BIOLOGY
33 MS. AKSHU SHARMA ECO/EVS
34 MS. SAVITA AGGARWAL MATHS
35 MS. MAYA JOHN SCIENCE